Česky | English
Infomail: fio@fio.cz

Úvod > Podílové fondy
×

Podílové fondy


 

Podílové listy investičních fondů mohou být vhodné pro začínající investory, kteří si chtějí vyzkoušet obchodování s cennými papíry, a to s minimálními informačními a transakčními náklady. Zároveň je ocení i zkušení investoři, pro které mohou být zajímavým doplňkem jejich stávajícího portfolia.

Pokud je vaším záměrem dlouhodobé zhodnocování vašich úspor, pak pravidelné investování do podílových fondů je tou správnou volbou. Velkou výhodou pravidelného investování je totiž snížení rizika nesprávného načasování investice.


Proč investovat do podílových fondů

Je to jednoduché

Podílové fondy nakoupíte snadno online z počítače nebo mobilu, nemusíte se nic učit. O majetek fondu a jeho výkonnost se starají zkušení portfolio manažeři.

Investice od 300 Kč měsíčně

Investovat můžete jednorázově, nebo pravidelně. V případě pravidelného investování začíná minimální investice na 300 Kč měsíčně, u jednorázového na 5000 Kč.

Nulové vstupní i výstupní poplatky

Poplatek při prodeji platíte pouze v případě, pokud podílové listy držíte méně než 12 měsíců (ve výši 3 % z celkové hodnoty odkupovaných podílových listů).

JAK ZAČÍT

 


Co jsou podílové fondy?

Podílový fond je soubor majetku (například akcií a dluhopisů), který je profesionálně obhospodařován investiční společností v souladu s pravidly stanovenými v právních předpisech a ve statutu podílového fondu. Investoři nákupem podílových listů fondu získávají podíl na majetku fondu a stávají se podílníky. Podílové fondy jsou standardním nástrojem kolektivního investování, díky kterému mohou i investoři s menším kapitálem vhodně diverzifikovat své portfolio, a to s minimálními informačními a transakčními náklady. Podílové fondy obhospodařované Fio investiční společností tak nabízí snadný způsob investování pro všechny, i pro klienty bez předchozích zkušeností s obchodováním.

NÁŠ TIP:

Láká vás investování a chcete se o něm dozvědět více? Přihlaste se zdarma na kurz od Fio banky.


Fio globální akciový fond - CZK třída

Jedná se o fond zaměřený na akciové tituly obchodované převážně na trzích vyspělých ekonomik s orientací na růstové sektory ekonomiky.

Doporučená délka investice: 5 a více let

Graf níže odpovídá CZK třídě.

Fio globální akciový fond - EUR třída

Jedná se o fond zaměřený na akciové tituly obchodované převážně na trzích vyspělých ekonomik s orientací na růstové sektory ekonomiky.

Doporučená délka investice: 5 a více let

Graf níže odpovídá EUR třídě.

Fio fond domácího trhu

Tento fond se zaměřuje na investice do koncentrovaného portfolia akciových titulů obchodovaných na domácím trhu. Součástí tohoto portfolia mohou být i akcie společností se silnou vazbou na Českou republiku, ale obchodované na zahraničních burzách.

Fond využívá vysokého dividendového potenciálu domácího trhu.

Doporučená délka investice: 5 a více letInvestiční fondy


Fio realitní podfond I.

Cílem Fio realitního podfondu I. je v dlouhodobém horizontu dosahovat stabilního zhodnocení prostředků podfondu, a to investováním primárně do komerčních nemovitostí (administrativní a maloobchodní centra, retailové parky, logistické objekty, multifunkční objekty apod.), ale také do rezidenčních nemovitostí a developerských projektů nacházejících se zejména na území České a Slovenské republiky.

Doporučená délka investice: 5 a více let


  • Pokud ještě nemáte obchodní účet u Fio banky, ale máte účet běžný, postupujte následovně:
  1. V internetovém bankovnictví pod záložkou +Nový produkt kliknete na "založit obchodní účet", kde s námi uzavřete rámcovou smlouvu - investiční a tím založíte nový obchodní účet.
  2. Po vyplnění krátkého investičního dotazníku se vám rovnou v Internetbankingu zpřístupní možnost nakupovat podílové listy, zároveň dostanete přístup do internetové aplikace e-Broker
  3. V Internetbankingu můžete podílové listy nakupovat jednoduše přes volbu Poslat peníze – Nákup podílových listů
  4. Pro obchodování přes aplikaci e-Broker musíte nejdříve na obchodní účet přeposlat peníze, a následně můžete obchodovat. Podílové fondy najdete na hlavní liště v záložce portfolio.

Nakupovat podílové listy můžete i v aplikaci Fio Smartbanking, kde na záložce Investice po rozkliknutí vybraného fondu použijete modré tlačítko + Nakoupit a dále postupujete obdobným způsobem.

 

  • Pokud nemáte u Fio banky obchodní ani běžný účet, postupujte takto:
  1. Přijďte na kteroukoliv naši pobočku a otevřete si běžný účet a rovnou i obchodní účet
  2. Po vyplnění krátkého investičního dotazníku dostanete přístup do internetové aplikace e-Broker, zároveň se vám zpřístupní možnost nakupování podílových listů přímo v Internetbankingu
  3. V Internetbankingu můžete podílové listy nakupovat jednoduše přes volbu Poslat peníze – Nákup podílových listů
  4. Pro obchodování přes aplikaci e-Broker musíte nejdříve na svůj obchodní účet přeposlat peníze, a následně můžete obchodovat. Podílové fondy najdete na hlavní liště v záložce portfolio.

 


TIP: Pokud chcete vše vyřídit online, můžete si založit běžný účet z počítače nebo mobilu a po jeho aktivaci uzavřít investiční smlouvu přes internetové nebo mobilní bankovnictví.


 Upozornění pro investory

Fio investiční společnost při obhospodařování fondů dodržuje limity dle právních předpisů a zároveň limity uvedené ve statutech fondů. Majetek podílníků (aktiva fondu) je oddělen od majetku investiční společnosti. Fondy jsou pod dohledem ČNB a depozitáře. Statuty a sdělení klíčových informací fondů v českém jazyce můžete nalézt na www.fiofondy.cz či na kterékoli naší pobočce.

Minulá výkonnost fondu nezaručuje stejnou výkonnost i v budoucím období. Investice do investičních nástrojů jsou rizikové a mohou být za nepříznivých okolností ztrátové. Zájemci o úpis či koupi podílových listů či investičních akcií investičních fondů si musí sami podle svých poměrů posoudit vhodnost takové investice a svá investiční rozhodnutí by měli činit na základě zvážení informací uvedených ve statutu příslušného fondu a jeho sdělení klíčových informací (KID). Zájemci úpis či koupi podílových listů či investičních akcií investičních fondů by se rovněž měli seznámit s legislativními podmínkami investice, devizovými omezeními a daňovými důsledky investice. Případné zdanění výnosů z takové investice závisí na osobních poměrech investora a může se měnit.

Více informací naleznete ve statutech a KIDech jednotlivých fondů a rovněž i v dokumentu Informace o investičních nástrojích, o ochraně investičních nástrojů a peněžních prostředků klientů a některé další informace týkající se obchodování s investičními nástroji.


e-Broker

Přihlásit se | Založit demo

Internetbanking

Přihlásit se | Založit demo

Smartbanking

Stáhnout | Jak aktivovat

Pobočky a bankomaty

Mapa ČR
Facebook Twitter YouTube
Twitter LinkedIn

Devizové kurzy

NákupProdej
EUR24,6923026,06270
USD23,2186924,50731
GBP28,8747430,47726
CHF25,4814126,89559
PLN5,763906,08380

Kompletní informace zde