Česky | English
Infomail: fio@fio.cz

Úvod > Zpravodajství > Přehled oznámených IPO za minulý týden: Vigil Neuroscience, FOGO, Redaptive, Chobani, Samsara

Přehled oznámených IPO za minulý týden: Vigil Neuroscience, FOGO, Redaptive, Chobani, Samsara

22.11.2021 13:40, USER, SG

V minulém týdnu oznámily úmysl vstoupit na americkou burzu společnosti širokého spektra sektorů. Mimo tyto společnosti jsme mohli přihlížet také debutu dříve oznámených emisí Sweetgreen a UserTesting.

Přehled oznámených IPO za minulý týden na americkém trhu
SpolečnostBurza: ticker
FOGO Hospitality Inc.
NYSE: FOGO
Redaptive Inc.
NYSE: EAAS
Chobani Inc. NASDAQ: CHO
Vigil Neuroscience Inc. NASDAQ: VIGL
Samsara Inc.
NYSE: IOT
Four Spring Capital Trust NYSE: FSPR

 

FOGO Hospitality Inc. je síť brazilských restaurací, která je s více jak 40letou tradicí rozmístěna na 60 lokací nejen ve Spojených státech. Nabídku restaurací doplňuje prvotřídní maso, které prochází odborným procesem od poražení po dochucení s použitím více jak stoleté tradiční techniky. Prospekt společnosti naleznete na odkazu zde.

Společnost Redaptive byla založena v roce 2015 s cílem změnit způsob, jakým komerční a průmyslové firmy optimalizují energetickou účinnost k dosažení cílů udržitelnosti. Hlavní činnost podniku spočívá v rozpoznání úspory energie, zavádění opatření pro snížení energetické spotřeby a pravidelná informovanost o úspěšnosti programu. Prospekt společnosti naleznete na odkazu zde.

Chobani Inc. je přední producent mléčných výrobků ve Spojených státech s rozsáhlou distribucí do širokých prodejních kanálů, mezi které se řadí známé společnosti Walmart, WholeFoods, Amazon, Target, Kroger, Costco a další. Mezi lety 2010 a 2020 registruje společnost 19% složenou roční míru růstu (CAGR). Prospekt společnosti naleznete na odkazu zde.

Vigil Neuroscience Inc. se zaměřuje na výzkum a modifikaci mikroglií a usiluje o zlepšení života pacientů postižených vzácnými i běžnými neurodegenerativními onemocněními prostřednictvím modifikace buněk nervové tkáně. Prospekt společnosti naleznete na odkazu zde.

Samsara je technologická společnost, která díky pokrokům v oblasti umělé inteligence, cloud computingu a rozsáhlého použití videozáznamů umožňuje klientům vizualizovat fyzické provozy na své plně integrované platformě a dosáhnout tak značných úspor. Své služby nabízí v oblasti přepravy, velkoobchodu a maloobchodu, konstrukce, logistiky, utilit a energie, vládních záležitostí, zdravotní péče, vzdělávání, výroby a dalších. Prospekt společnosti naleznete na odkazu zde.

Four Spring Capital Trust je realitní investiční fond (REIT), který se zaměřuje na akvizice a aktivní správu portfolia průmyslových (66,9 %), zdravotnických (9,2 %), maloobchodních (17,7 %) a kancelářských (6,2 %) nemovitostí za účelem získání příjmu z jejich dlouhodobého pronájmu napříč převážně východní částí Spojených států. S celkem 154 nemovitostmi ve 32 státech USA zaznamenala společnost k 15. listopadu průměrnou zbývající dobu pronájmu 10,1 roku. Prospekt společnosti naleznete na odkazu zde.

Uvedené emise na veřejný trh

Seznam provedených IPO za minulý týden, o kterých jsme dříve informovali
SpolečnostTržní kapitalizace po IPOCena akcie (změna od úpisu)
Sweetgreen (SG)
3,42 mld. USD

53 USD (+89,3 %)

UserTesting (USER)
2,3 mld. USD 13,4 USD (-4,35 %)

 

Akcie řetězce se zdravou výživou Sweetgreen byly upsány za 28 USD, což bylo o tři dolary nad upisovacím rozmezím 23-25 USD. Na sekundárním trhu se však akcie začaly obchodovat na ceně 52 USD, a cenné papíry tak po zvýšeném zájmu ze strany investorů zaznamenaly 91% nárůst. Při celkovém počtu 13 mil. vydaných akcií dosáhla společnost až 5,5miliardovou tržní kapitalizaci

Společnosti UserTesting se vstup na veřejný trh nezdařil, když otevírací cena na burze NYSE při 14 USD za akcii odskočila z cenového pásma primárního úpisu 15-17 USD.

Více o zajímavých emisích naleznete v sekci IPO a ostatní zde.

Zdroje: Bloomberg, Renaissance Capital, SEC, CNBC, FOGO, Chobani, Redaptive, Vigil Neuroscience, Samsara, Four Spring Capital Trust


Martin Singer
Fio banka, a.s.
Prohlášení


e-Broker

Přihlásit se | Založit demo

Internetbanking

Přihlásit se | Založit demo

Smartbanking

Stáhnout | Jak aktivovat

Pobočky a bankomaty

Mapa ČR
Facebook Twitter YouTube
Twitter LinkedIn

Devizové kurzy

NákupProdej
EUR23,9771525,30785
USD22,6981423,95786
GBP28,3274329,89957
CHF23,2877824,58022
PLN5,183945,47166

Kompletní informace zde


Informace k používání cookies na těchto stránkách naleznete zde: Další informace X