Česky | English
Infomail: fio@fio.cz

Úvod > Zpravodajství > Zprávy z burzy > Coinbase testoval novou skupinu, aby spekulovala na kryptoměně

Coinbase testoval novou skupinu, aby spekulovala na kryptoměně

22.9.2022 14:34, COIN

 Zdroj: Coinbase

Společnost Coinbase se pokouší hledat nové možnosti, jak vydělat peníze. Jeden obchod, který přišel  v úvahu byl lehce kontroverzní, použití vlastního kapitálu za účelem spekulací na kryptoměnách, uvádí The Wall Street Journal.

V minulém roce Coinbase, který provozuje velkou kryptoměnovou burzu, která zpracovává bitcoiny a další digitální měny, najal nejméně čtyři senior obchodníky z Wall Street. Coinbase tím založil skupinu, jejíž účelem je generace zisku s použitím hotovosti společnosti k obchodování, “crypto staking“, což zahrnuje uzamčení části kryptoměny na určitou dobu jako způsob, jak přispět do blockchainové sítě (decentralizovaná účetní kniha všech transakcí v síti kde komunikují přímo jednotliví klienti).

Na začátku roku dokončil tým transakci ve výši 100 mil. USD, na kterou nahlížel jako na testovací obchod, uvádí blízcí lidé. Transakce přišla poté, co se manažeři přiznali členům kongresu v minulém roce k tomu, že společnost nenakupovala a neprodávala digitální měny na svůj vlastní účet.

Měsíce dlouhá snaha o uvedení skupiny Coinbase Risk Solutions podtrhuje, jak se Coinbase, jehož akcie se za poslední rok propadly o téměř 70 %, snaží o více agresivní strategie při rozvíjení nových obchodů.

„Naše vyjádření kongresu přesně reflektuje naše momentální obchodní aktivity,“ uvádí mluvčí Coinbase a pokračuje: „Coinbase neobchoduje a nikdy neobchodoval na vlastní účet. Jakákoliv narážka o tom, že jsme uvedli kongres v omyl, je úmyslným zkreslením faktů.“

Zdroj: The Wall Street Journal


Lucie Bedrníková
Fio banka, a.s.
Prohlášení

Související odkazy


e-Broker

Přihlásit se | Založit demo

Internetbanking

Přihlásit se | Založit demo

Smartbanking

Stáhnout | Jak aktivovat

Pobočky a bankomaty

Mapa ČR
Facebook Twitter YouTube
Twitter LinkedIn

Devizové kurzy

NákupProdej
EUR23,6969225,01208
USD22,4111023,65490
GBP27,3101628,82584
CHF24,5040325,86397
PLN5,127755,41235

Kompletní informace zde