Amazon uvažuje o vstupu na trh bezdrátových mobilních služeb
Americká internetová společnost Amazon přemýšlí dle společnosti Bloomberg vstoupit na americký trh bezdrátových služeb. Svým předplatitelům ve Spojených státech by mohla společnost nabídnout mobilní služby zdarma.
V pátek odpoledne bylo společností Bloomberg informováno, že americký internetový prodejce má v plánu vstoupit na trh bezdrátových mobilních služeb.
Tiskový mluvčí Amazonu nicméně společnosti Reuters oznámil, že vstup na tento trh není v blízké době na obzoru.
Akcie Amazonu (AMZN) si v úvodu obchodování připisují růst o 2,16 % na 125,44 USD. Akcie telekomunikačních služeb, jako například T-Mobile (-8,65 %), či AT&T (-4,97 %) zaznamenávají pokles. T-Mobile se obchoduje pod tickerem TMUS, ticker společnosti AT&T je T.
Jakub Němec
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Související odkazy
- Wall Street se přibližuje historickým maximům
- Amazon společně s SK Group plánuje investovat 7 bilionů wonů do výstavby datového centra pro AI
- Amazon reportoval solidní čísla za 1Q, avšak očekává náročnější obchodní klima z důvodu cel
- T-Mobile US v 1Q překonal odhady výnosů, avšak paušální přírůstek mobilních zákazníků znepokojil trh
- Americké akcie rostou, reportovaly Tesla, Philip Morris International, AT&T, Thermo Fisher a další
Nejnovější:
- Americké indexy mírně posilují
- Frankfurtská burza dnes ztrácela, akciím Zalando byla snížena cílová cena
- Pražská burza v úvodu týdne na kladné nule
- S&P 500 v úvodu obchodování oslabuje, výsledky za 2Q reportoval Fastenal
- Americké futures kontrakty mírně oslabují
- Makroekonomický výhled na tento týden: Index CPI (USA, eurozóna), index PPI (USA)
- Google údajně zaplatí 2,4 mld. USD za licenci na technologie startupu Windsurf a najme si jeho CEO
- Vývoj cen komodit: Zemní plyn (+5,37 %), ropa (+1,45 %) a měď (-1,36 %)
- Vývoj měnových párů: EUR/CZK 24,65
- Colt CZ Group: Komerční banka snížila cílovou cenu na 893 Kč při stálém doporučení „Koupit“