Colt informoval akcionáře o dodání daňového domicilu KB a refundace případné 35% daně
Zbrojařská společnost Colt CZ Group informovala akcionáře, kteří mají vlastní účet u CDCP, o možnosti zaslat daňový domicil Komerční bance. V případě, že nebude domicil zaslán do 12. července, bude dividenda zdaněna sazbou 35 %. Po vyplacení dividendy je možné dodatečně žádat o refundaci daně.
Akcionáři Colt CZ Group, kteří mají vlastní účet u Centrálního depozitáře cenných papírů, mohou do 12. července dodat prohlášení o daňovém domicilu Komerční bance. Pokud nebude dodán včas, dividenda bude zdaněna 35 %, místo 15 %. Po vyplacení dividendy je možné žádat u Coltu o refundaci daně.
V případě, že akcionáři v minulosti toto prohlášení Komerční bance dodali (např. i pro výplatu dividend Moneta Money Bank nebo Komerční banky), nemusí daňový domicil zasílat.
Akcionáři, kteří dodali toto prohlášení pouze pro výplatu dividendy Colt v loňském roce 2023 a chtějí obdržet dividendu zdaněnou 15 % a ne 35 %, musí domicil doručit Komerční bance i v tomto roce.
Prohlášení o skutečném vlastnictví a daňovém domicilu naleznete zde.
Zdroj: Colt CZ Group
Jakub Němec
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Související odkazy
- Česká zbrojovka a Ministerstvo obrany uzavřely rámcovou smlouvu na dodávky palných zbraní
- Colt CZ: dceřiná společnost Colt Canada podepsala kontrakt s rezortem obrany Dánska
- Colt: komentář k akvizici Synthesia Nitrocellulose
- Colt CZ kupuje výrobce nitrocelulózy za 22 mld. Kč
- Manažerské obchody: V červenci prodávali manažeři Coltu a Kofoly
Nejnovější:
- Pozitivní úvod nového týdne v USA
- Index S&P 500 zatím nad 6600 b.
- Frankfurtská burza na začátku týdne mírně rostla
- Na pražské burze nevýrazný vstup do nového týdne
- Americké akcie zahajují obchodování růstem, investoři vyhlížejí středeční rozhodnutí FOMC o sazbách
- CTP: Agentura S&P zvýšila rating na BBB a potvrdila stabilní výhled
- Americké futures kontrakty indikují kladné otevření
- USA: Newyorský výrobní index v září na -8,7 b. při očekávání 5,0 b.
- Elon Musk nakoupil akcie Tesly za 1 mld. USD
- Vývoj cen komodit: Kukuřice -1,05 % na 4,255 USD za bušl