Česky | English
Infomail: fio@fio.cz

Úvod > Zpravodajství > Zprávy z burzy > Výrobce čipů Intel představil svého nového generálního ředitele

Výrobce čipů Intel představil svého nového generálního ředitele

13.3.2025 11:01, INTC, BAAINTEC

Americký výrobce čipů Intel představil svého nového generálního ředitele, kterým se stane od 18. března Lip-Bu Tan.

Nový generální ředitel společnosti Intel, zdroj: Intel

Nový generální ředitel společnosti Intel, zdroj: Intel

Novým CEO společnosti Intel se stane Lip-Bu Tan, který již působil v představenstvu společnosti, které však minulý rok v srpnu přibližně po dvou letech opustil. Tan v letech 2009-2021 již působil na pozici CEO ve společnosti Cadence Design Systems a nastoupí do své nové pozice 18. března, kdy tak nahradí dosavadní dočasné co-CEOs Michelle Johnston Holthaus a Davida Zinsnera, kteří na této pozici působili od začátku prosince po odchodu Pata Gelsingera.

„Máme šanci udělat společně něco výjimečného. V mnoha ohledech jsme zakladateli „nového Intelu“. Poučíme se z minulých chyb, využijeme neúspěchů k posílení našeho odhodlání a dáme přednost akci před rozptýlením, abychom dosáhli našeho plného potenciálu,“ uvedl Lip-Bu Tan v dopise zaměstnancům.

Pohled analytiků

Analytik Vivek Arya z Bank of America v reakci na zprávu zvýšil investiční doporučení z „underperform“ na „neutral“ s cílovou cenou 25 USD a uvedl, že zvýšení doporučení přichází poté, co nově zvolený CEO má solidní dosavadní výsledky a díky tomu má výrobce čipů nyní větší šanci na obrat trendu.

Analytik John Vinh z KeyBanc uvedl, že Tan je dlouhodobý technologický investor a široce respektovaný generální ředitel s více jak 20 lety zkušeností v sektoru polovodičů a softwaru a dobrými vztahy napříč ekosystémem společnosti Intel.

Akcie Intel

Akcie společnosti před otevřením trhu zaznamenávají na burze NASDAQ růst o 11,36 % na 23,03 USD. Akcie Intel se rovněž obchodují na RM-SYSTÉMU, a to pod tickerem BAAINTEC, kde se obchodují za 520 Kč.

Zdroj: Intel, Bloomberg, WSJ


Michal Bárta
Fio banka, a.s.
Prohlášení

Související odkazy


e-Broker

Přihlásit se | Založit demo

Internetbanking

Přihlásit se | Založit demo

Smartbanking

Stáhnout | Jak aktivovat

Pobočky a bankomaty

Mapa ČR
Facebook Twitter YouTube
Twitter LinkedIn

Devizové kurzy

NákupProdej
EUR24,3882425,74176
USD22,4368923,68211
GBP29,0683730,68163
CHF25,4614626,87454
PLN5,814646,13736

Kompletní informace zde