Morgan Stanley byla uložena pokuta ve výši 101 milionů EUR kvůli neplacení daní z dividend
Americká banka Morgan Stanley dostala od nizozemské státní prokuratury pokutu 101 mil. EUR (117 mil. USD) za daňové praktiky u dividend, které se měly odehrát mezi společnostmi Morgan Stanley v Londýně a Amsterdamu v letech 2007 až 2012.
Bankovní dům Morgan Stanley se údajně úmyslně vyhýbal placení daní z dividend skrze tzv. Cum-Cum obchody (tj. transakce s cennými papíry mezi tuzemskými a zahraničními subjekty v době kolem splatnosti dividend za účelem aktivace neoprávněných daňových úlev).
Mluvčí Morgan Stanley uvedl, že banka uvítala vyřešení této historické události, která se týkala korporátních daňových přiznání podaných v Nizozemsku před více než dvanácti lety.
Zdroj: Bloomberg, MFČR
Marek Krejčiřík
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Související odkazy
- Americké akcie se krátce po otevření burzy obchodují smíšeně
- Morgan Stanley reportovala za 1Q růst čistých výnosů o 16,2 % a překonala očekávání analytiků
- Investiční banka Morgan Stanley reportovala výsledky za 4Q, čisté výnosy byly nad odhady
- Bankovní dům Morgan Stanley zveřejnil výsledky za 3Q nad očekáváním
- Morgan Stanley reportoval výsledky hospodaření za 2Q
Nejnovější:
- Eurozóna: Běžný účet ECB v dubnu po sezónním očištění vzrostl na 15,7 mld. EUR
- Frankfurtská burza na začátku obchodování mírně posiluje
- Pražská burza zahajuje obchodování v kladných hodnotách, Valná hromada Kofoly schválila dividendu
- Kofola: Valná hromada schválila dividendu ve výši 21 Kč na akcii
- Akciový výhled
- Evropské futures kontrakty mírně oslabují
- Asijské akcie rostou po dohodě Trumpa s Íránem
- Očekávané události: Oznámení repo sazby (ČR), nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti (USA)
- US indexy uzavírají v záporu
- Rozhodnutí FOMC (Fed) o sazbách




