Walt Disney nahradí současného generálního ředitele jeho předchůdcem
Americký zábavní gigant Walt Disney vymění generálního ředitele Bob Chapeka za jeho předchůdce Bob Igera. Ten souhlasil s dalšími dvěma roky ve funkci.
Walt Disney povolal zpět svého bývalého šéfa Bob Igera, aby nahradil svého nástupce Bob Chapeka jako generálního ředitele.
Iger strávil jako CEO ve společnosti 15 let a dle jejího prohlášení souhlasil s tím, že bude ve funkci dva roky a pomůže za sebe najít trvalou náhradu. Chapek odchází s okamžitou platností.
„Představenstvo dospělo k závěru, že Disney vstupuje do stále složitějšího období transformace průmyslu a Bob Iger má unikátní pozici k tomu, aby vedl společnosti tímto klíčovým obdobím,“ uvedla v prohlášení Susan Arnoldová, předsedkyně představenstva.
Dle agentury Bloomberg bude Iger pověřen zvrátit prudký pokles akcií Disney, které směřují k nejhorší roční ztrátě od roku 1970. Zároveň bude muset zkrotit výdaje na programování pro streamovaný obsah a zároveň znovu oživit růst služby Disney+, a to vše při řízení upadajícího podnikání v kabelové televizi.
Akcie The Walt Disney Company rostou na NYSE v předburzovní fázi o 10,47 %.
Zdroj: Bloomberg
Marek Chudoba
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Související odkazy
- Americké akcie v úvodu posilují, reportovaly Disney, AMD, Uber, Gen Digital
- Walt Disney oznámila v 2Q zisk na akcii nad očekávání a navýšila výhled zisku sportovní divize
- Akcie Berkshire Hathaway oslabují po Buffettově oznámení odchodu do důchodu
- Walt Disney oznámilo výsledky za 1Q, očištěný zisk na akcii vzrostl více než se očekávalo
- Hulu Tv od Disney se dohodlo s FuboTV na spojení online televizního vysílání
Nejnovější:
- ČEZ: Zvyšujeme cílovou cenu z 834 Kč na 1044 Kč, doporučení snižujeme z "držet" na "redukovat"
- Frankfurtská burza uzavřela týden poklesem
- Pražská burza v závěru týdne klesala
- Americké futures oslabují, dnes však zůstanou americké burzy zavřené kvůli Dni nezávislosti
- Sellier & Bellot patřící pod Colt CZ Group podepsal pětileté partnerství na dodávky střelného prachu
- Vývoj cen komodit: Měď (-1,54 %), pšenice (-1,29 %), kukuřice (+0,87 %)
- Vývoj měnových párů
- Německo: Index PPI v květnu meziročně vzrostl o 0,3 % v souladu s očekáváním
- Vývoj cen komodit: Měď (-1,65 %), pšenice (-1,29 %), kukuřice (+0,87 %)
- Vývoj měnových párů: EUR/USD 1,1769