Česky | English
Infomail: fio@fio.cz

Úvod > Zpravodajství > Zprávy z burzy > Skupina CSG údajně usiluje o podílu ve výrobci tanků KNDS

Skupina CSG údajně usiluje o podílu ve výrobci tanků KNDS

13.5.2026 14:09, BAACSG

Zbrojně-průmyslová skupina Czechoslovak Group podle deníku Financial Times předložila nabídku na odkup podílu ve francouzsko-německém výrobci tanků KNDS. Transakce však pravděpodobně narazí na politické překážky. Firma KNDS dodává například německým ozbrojeným silám tanky Leopard 2 a francouzské armádě houfnice Caesar.

Skupina CSG údajně nedávno oslovila německé rodiny, které vlastní polovinu společnosti KNDS. Nabídka na získání významného podílu má být podle zdrojů obeznámených se situací vyplacena z velké části nebo zcela v hotovosti. Zda má tento návrh šanci na úspěch, však zatím není podle deníku Financial Times zřejmé.

Nabídka na odkup přichází v momentě, kdy společnost KNDS pokračuje v plánu na vlastní vstup na burzu, ke kterému by mělo dojít do začátku července s cílovou tržní kapitalizací 15 až 20 mld. EUR.

Případný vstup české skupiny do KNDS je velmi citlivý. Podíl totiž drží také francouzský stát a situaci komplikují i spory v koalici německého kancléře Friedricha Merze ohledně toho, jak velký podíl by měl od německých rodin odkoupit samotný německý stát.

Akcie CSG

Akcie Czechoslovak Group (BAACSG) na Free Marketu pražské burzy oslabují o 3,37 % na 376,2 Kč, na RM-SYSTÉMu se obchodují za 379 Kč.

Zdroj: Financial Times


Michal Bárta
Fio banka, a.s.
Prohlášení

Související odkazy


e-Broker

Přihlásit se | Založit demo

Internetbanking

Přihlásit se | Založit demo

Smartbanking

Stáhnout | Jak aktivovat

Pobočky a bankomaty

Mapa ČR
Facebook Twitter YouTube
Twitter LinkedIn

Devizové kurzy

NákupProdej
EUR23,6176025,05340
USD20,1504921,37551
GBP27,2632828,92072
CHF25,7944327,36257
PLN5,557085,89492

Kompletní informace zde