Česky | English
Infomail: fio@fio.cz

Proč investovat do akcií?

Investování do akcií je určeno především pro investory připravené nést zodpovědnost za zhodnocování svých peněz. Investor se sám rozhoduje, do kterých akcií a kdy investovat. Pro usnadnění rozhodování mu nabízíme kompletní zpravodajský servis a konzultace s makléři. Investice do akcií jsou spojeny s možností vysokého výnosu a vysokou likviditou, ale i s vyšší mírou rizika. Mezi další výhody investování do akcií patří:

Fio banka je největším on-line brokerem v ČR.

 • Perspektiva vysokého výnosu
 • Vysoká likvidita
 • Nízké poplatky
 • Možnost samostatného rozhodování

Upozornění pro investory
Investování do investičních nástrojů je rizikové. Není zaručena návratnost původně investované částky.
Fio banka svým klientům ani dalším osobám nenabízí žádné akcie, svým klientům pouze umožňuje přístup na vybrané trhy s cennými papíry, na nichž je možné s některými akciovými tituly obchodovat. Výjimku z tohoto pravidla tvoří služba Osobní makléř, v jejímž rámci Fio banka klientům poskytuje investiční poradenství k vybraným investičním nástrojům. Více informací o této investiční službě, jakož i o relevantních pozitivních a negativních cílových trzích, můžete nalézt zde.

Proč investovat do akcií s Fio bankou?

HISTORIE, STABILITA, POZICE NA TRHU

Fio je na trhu již od roku 1993, kdy bylo založeno právě za účelem obchodování s akciemi. Jeho tým licencovaných makléřů pro vás zajišťuje kompletní servis.

NÍZKÉ POPLATKY

Při obchodování přes aplikaci e-Broker platíte pouze za zrealizované obchody (nákup, prodej) - používání aplikace, podání pokynu či jeho zrušení je zdarma. Naší strategií je zprostředkovávat obchody klientů za co nejvýhodnější poplatky.

Spočítejte si v naší kalkulačce

ŠPIČKOVÉ SLUŽBY PO CELÉ ČR

Fio banka má zkušené kvalitní licencované makléře na více než sedmdesáti pobočkách po celé ČR. Podávání pokynů probíhá nejčastěji přes internetovou aplikaci e-Broker či telefonicky, v některých případech však oceníte makléře v dosahu pro osobní setkání.

NEJVĚTŠÍ ON-LINE BROKER V ČR

Internet přináší klientům možnost kdykoliv a odkudkoliv zjistit aktuální stav jejich akciového portfolia a okamžitě reagovat na situaci na kapitálových trzích - přes počítač či notebook s aplikací e-Broker

UMÍME DOPORUČIT VHODNÉ INVESTICE

Fio banka se vyhýbá investování na vlastní účet a ani nespravuje prostředky spřízněného investičního fondu. Pokud makléři vidí na trhu příležitost, jejich nejvyšším zájmem je umožnit klientům ji co nejrychleji využít. Aby ukázali, jak lze dle doporučení Fio zhodnocovat investice, zřídili ukázkové reálné portfolio na 1 mil. Kč - PortFio, kde investují při podmínkách, jaké mají klienti, a jen do akcií, ke kterým předtím zveřejnili doporučení. Kdykoliv se tak můžete přesvědčit, že podle našich doporučení lze úspěšně investovat.

Tipy pro vás

 • Jak se stát klientem?
 • Fio banka pořádá školu investování - sérii vzdělávacích seminářů pro začátečníky i pokročilé - ZDARMA
 • Výše investice není omezena žádnou minimální částkou. Doporučujeme ji rozložit do více titulů.
 • Délka investice je bez omezení, doporučujeme očekávat alespoň šestměsíční působení na akciovém trhu.
 • Cenné papíry na účtech klientů jsou ze zákona pojištěny proti úpadku obchodníka do výše náhrady 20 000 EUR Garančním fondem obchodníků s cennými papíry.
 • Finanční prostředky na účtech klientů jsou pojištěny ze zákona do výše 100.000 EUR.
 • Proti oslabení kurzu cizích měn ochrání a bez poplatků za výměnu korun umožní investovat do zahraničních akcií úvěr na měnu.

Okénko investora

Proč investovat do akcií? Co všechno si musíte ujasnit, než se pustíte do obchodování na burze? Zjistěte, jaký typ investora jste a jaký druh investování je pro vás nejvhodnější.

Než začnete investovat do akcií

 

Co všechno potřebujete, abyste mohli začít investovat do akcií? Co potřebujete pro získání přístupu na burzu on-line, po telefonu či na pobočce? Jak postupovat a stát se investorem.

Jak začít investovat do akcií


Jak investovat na akciových trzích? Jaký přístup ke správě portfolia zvolit? Výčet základních investičních strategií seřazených od nejnižšího výnosu (a tudíž i rizika) po nejvyšší.

Jakou zvolit investiční strategii


Jak zbytečně neopakovat typické chyby investorů - začátečníků? O sázce na jediného koně, naskakování do rozjetého vlaku nebo počítání s dosud nerealizovaným ziskem. Poučte se od ostatních.

Vyhněte se typickým chybám začínajících investorů!


e-Broker

Přihlásit se | Založit demo

Internetbanking

Přihlásit se | Založit demo

Smartbanking

Stáhnout | Jak aktivovat

Pobočky a bankomaty

Mapa ČR
Facebook Twitter YouTube
Twitter LinkedIn

Devizové kurzy

NákupProdej
EUR24,7253826,09762
USD22,7847424,04926
GBP29,4264331,05957
CHF25,5519526,97005
PLN5,776116,09669

Kompletní informace zde