Česky | English
Infomail: fio@fio.cz

Úvod > Bankovní služby > Úvěry > Podnikatelské úvěry

Podnikatelské úvěry

Fio banka se dlouhodobě zaměřuje na financování podnikatelských aktivit subjektů z České republiky a Slovenska. Na tomto poli má mnohaletou zkušenost a nabízí širokou škálu úvěrových produktů z oblasti provozního, investičního, developerského a projektového financování.

Opravdu individuální řešení financování vašeho podnikání!

Charakteristika úvěru od Fio banky

 • Výše úvěru od 20 mil. Kč, doba splatnosti až 25 let v závislosti na charakteru a rozložení budoucích příjmů financovaného záměru. Po dohodě a splnění podmínek banky, zejména ohledně charakteru nemovitostního zajištění úvěru možno jednat o úvěru ve výši od 3 mil. Kč.
 • Úvěry jsou poskytovány na základě zástavy nemovitosti (maximální výše úvěru se zpravidla pohybuje na úrovni 60-75 % tržní hodnoty nemovitosti), k té lze doplnit zástavu bonitních pohledávek, movitého majetku, cenných papírů a případně také záruky.
 • Úroková sazba úvěru je zpravidla sjednávána jako pohyblivá, přičemž je složena z referenční sazby PRIBOR nebo EURIBOR a pevně stanovené smluvní přirážky. Úvěry jsou zpravidla sjednávány s roční fixací.
 • Poplatky za poskytnutí a za správu úvěru jsou stanovovány individuálně.

Výhody

 • Nulové poplatky za vedení bankovních účtů i platební styk
 • Úrok je počítán na denní bázi
 • Bez sankce za úplné nebo částečné předčasné splacení úvěru
 • Individuální přístup

Jak získat podnikatelský úvěr?

Stačí vyplnit následující formulář. Poté vás budeme kontaktovat a pomůžeme vám získat podnikatelský úvěr.

On-line formulář žádosti o podnikatelský úvěr

 Kontakty pro vaše dotazy:

 • infolinka (obecná): +420 224 346 800
 • telefon pro podnikatelské úvěry nad 20 mil. Kč:            
  • +420 224 342 716
  • +420 224 342 021
  • +420 224 346 266

Pokud Vám výše uvedené parametry pro podnikatelské úvěry nevyhovují (výše úvěru, rozsah zajištění atd.), zvažte žádost o výhodný hypoteční úvěr pro podnikatelepodnikatelský kontokorent anebo splátkový úvěr.

Typy podnikatelských úvěrů


Provozní financování

Potřebujete peníze pro běžný provoz svého podniku - financování provozního kapitálu?

Máte mnoho pohledávek za jinými subjekty, ale scházejí vám finanční prostředky z důvodu dlouhé splatnosti faktur vašich odběratelů? Nebo vás trápí příliš krátká doba splatnosti faktur vašich dodavatelů? Chcete vylepšit své cash-flow? Využijte širokých možností našeho provozního financování, které vám pomůže překlenout období nesouladu v toku peněz.

Investiční financování

Chcete rozšířit své podnikatelské aktivity nebo máte nový podnikatelský záměr?

Rádi podpoříme váš investiční projekt a úspěšný rozvoj vašeho podnikání. Využijte možnosti výhodného financování pořízení hmotného i nehmotného majetku podle vašich záměrů a potřeb - například výstavbu různých nemovitostí, nákup strojů a zařízení, dopravních prostředků nebo moderních technologií, díky kterým budete držet náskok před konkurencí.

Developerské projektové financování

Realitní trh je dlouhodobě perspektivní oblastí pro podnikání, ať již se jedná o nemovitosti obytné nebo určené pro firmy, které hledají sídlo pro své podnikatelské aktivity. Máte v plánu stavět rezidenční nebo komerční nemovitost za účelem jejího prodeje nebo pronájmu? Realizace developerských projektů vyžaduje dostatek zkušeností i silného, stabilního partnera pro jejich financování. Předložte nám svůj developerský projekt a získejte peníze od odborníků se zkušenostmi v oboru!

Refinancování závazků

Nejste spokojeni se svým současným úvěrem nebo více úvěry, které splácíte u různých finančních institucí, a přemýšlíte o změně?

Přijde vám, že platíte za financování svých aktivit příliš mnoho, nebo prostě preferujete konsolidaci stávajících půjček do jedné? Zapomeňte na tradiční, nepružné banky, zkuste nás kontaktovat se základními údaji týkajícími se vašich aktuálních závazků a my vám řekneme, za jakých podmínek vám je můžeme pomoci refinancovat. Stabilizujte svou finanční situaci!

Financování zemědělců

Fio banka dlouhodobě nabízí financování projektů v zemědělství. Díky získaným zkušenostem máme v malíku dotační programy pro zemědělce.

 • Zdarma nabízíme konzultace, podání a posouzení žádosti o úvěr a zdarma nabízíme i vedení úvěrového účtu.
 • Jsme flexibilní a nabízíme vysokou variabilitu splácení a zajištění úvěru.
Financování zemědělské techniky

 • Investiční úvěr určený pro financování zemědělské techniky, která umožní rozvoj podnikatelské činnosti - snížení výrobních nákladů či zlepšení jakosti vyráběné produkce.
 • Zajištění kupovanou technologií, nemovitostmi, možnost individuální dohody.
 • Profinancování až 100 % kupní ceny. Čerpání na základě předložení kupních smluv, faktur (i zálohových).
 • Možnost postupného načerpávání úvěrového rámce a stanovení individuálního splátkového kalendáře.

O podpoře zemědělství: Podpůrný a garanční rolnický a lesnický fond.

Odkupy z konkurzu

Úvěrový produkt zaměřený na situace, kdy do podniku majetkově vstupuje nový management.

Hlavním přínosem pro podnik obvykle bývají nové zakázky, které manažeři přinášejí. Fio financuje jak případy vstupu úspěšných menších společností do jejich konkurentů, dodavatelů nebo odběratelů (akvizice), tak případy vstupu manažerských týmů zformovaných pro převzetí konkrétního podniku, a to nejčastěji po očištění podniku od dluhů konkurzem.

Individuální úvěry

Pokud Vám nevyhovuje žádný z výše uvedených typů úvěrů, nabízíme vám možnost financování vašich potřeb nebo projektů za individuálně nastavených podmínek dle konkrétního obchodního případu. Individuální úvěry podléhají stejným pravidlům jako všechny typy podnikatelských úvěrů Fio, zejména co se týká jejich výše, zajištění atd. Výše úrokové sazby pak odráží rizikovost daného obchodního případu

e-Broker

Přihlásit se | Založit demo

Internetbanking

Přihlásit se | Založit demo

Smartbanking

Stáhnout | Jak aktivovat

Pobočky a bankomaty

Mapa ČR
Facebook Twitter YouTube
Twitter LinkedIn

Devizové kurzy

NákupProdej
EUR24,6086225,97438
USD22,6057023,86030
GBP29,2045930,82541
CHF25,3923826,80162
PLN5,751256,07045

Kompletní informace zde