Česky | English
Infomail: fio@fio.cz

Úvod > Bankovní služby > Platební styk > Platební styk v ČR

Platební styk v ČR

Příchozí i odchozí platby v českých korunách v rámci ČR jsou u nás zcela zdarma. Stejně tak jsou zdarma okamžité platby poslané z Internetbankingu nebo Smartbankingu.

V rámci Fio banky jsou všechny platby nejen bez poplatků, ale navíc jsou na cílovém účtu připsány online, a to 24 hodin denně, 7 dní v týdnu včetně víkendů a státních svátků.

  • Převody online a zdarma platí i pro platby mezi českou a slovenskou Fio bankou.

Zdarma u nás v CZK máte:

  • Okamžité platby do jiných bank v ČR
  • Platby na kontakt
  • Standardní odchozí a příchozí platby zaslané v rámci ČR
Trvalé příkazy, inkasa i SIPO platby


Typy plateb

Okamžitá - platbu doručíme přibližně do 10 sekund, a to i v noci, o víkendu nebo ve státní svátek. Jako okamžitou je možné odeslat jednorázovou platbu v českých korunách v objemu do 100 tisíc Kč, a to pouze do bank, které podporují příjem takových plateb. Okamžitě se snažíme odeslat každou platbu, pokud splňuje dané parametry. Nemusíte se tak o nic navíc starat.

Platba na kontakt – platba, pro jejíž odeslání nemusíte znát číslo účtu příjemce, ale pouze jeho telefonní číslo. Na kontakt je možné poslat jednorázový příkaz do výše 5 000 Kč na telefonní číslo, které je ve službě registrované (ve Smartbankingu nebo Internetbankingu). Takovou platbu se vždy snažíme odeslat okamžitě. Více informací o Platbách na kontakt najdete v Častých dotazech.

Standardní – ikdyž ponecháte typ platby jako standardní, snažíme se ji automaticky doručit okamžitě. V případě, že to není možné a platba je zadaná do poledne ve všední den, doručíme ji ještě týž den. Jinak je standardní doba doručení do konce následujícího pracovního dne.

Prioritní – při zadání platby do 13:50 ve všední den, ji doručíme ještě ten samý den. Není to okamžitá platba. Prioritní platbu není potřeba zadávat, pokud platbu provádíte ve všední den před polednem, to ten samý den doručíme i platbu odeslanou standardně.

Jak správně zadat tuzemskou platbu? Podívejte se na video.

Silné ověření

U některých obchodníků je možné, že ještě nebudou mít v platebních terminálech implementovaný nový software v souvislosti s evropskou směrnicí PSD2, a tak může dojít k zamítnutí bezkontaktní transakce. V takovém případě je zcela jednoduché řešení. Stačí kartu do terminálu zasunout a potvrdit PINem.

Doporučení a další informace

Chcete mít také platby v korunách zdarma?

Založte si účet ve Fio bance!


e-Broker

Přihlásit se | Založit demo

Internetbanking

Přihlásit se | Založit demo

Smartbanking

Stáhnout | Jak aktivovat

Pobočky a bankomaty

Mapa ČR
Facebook Twitter YouTube
Twitter LinkedIn

Devizové kurzy

NákupProdej
EUR24,6086225,97438
USD22,6057023,86030
GBP29,2045930,82541
CHF25,3923826,80162
PLN5,751256,07045

Kompletní informace zde