Česky | English
Infomail: fio@fio.cz

Co umí Fio Smartbanking


S mobilní aplikací můžete provádět téměř všechny operace jako v klasickém Internetbankingu. A i něco navíc, jako je třeba skenování QR kódů, čísla účtu nebo složenek. Smartbanking navíc neustále aktualizujeme a přidáváme nové funkce. Podívejte se na shrnutí toho nejdůležitějšího, co nabízí.

 

ČTYŘI MÓDY APLIKACE

Aplikaci můžete používat naplno, nebo si pro začátek při aktivaci zvolit pasivní režim, ve kterém vidíte zůstatky, pohyby na účtech a další přehledy. Novinkou je autorizační mód, který slouží výhradně k rychlému potvrzování transakcí. K dispozici je i kombinace pasivního a autorizačního režimu.

DOKONALÝ PŘEHLED

Máte možnost přizpůsobit si úvodní obrazovku tak, abyste viděli nejpoužívanější přehledy a funkce na první pohled – přidávat účty, karty nebo tlačítka pro rychlé zadání plateb (Nástěnka, pod ikonou posuvníku vpravo nahoře vedle lupy).

Účty lze i seřadit nebo barevně odlišit (v sekci Účty, opět pod ikonou posuvníku). Také si můžete nechat posílat notifikace o pohybech na účtu přímo na telefon (sekce Moje Fio > Oznámení).

RYCHLÉ PLACENÍ

V sekci Zaplatit můžete platit vyfocením QR kódu, načtením složenky, čísla účtu nebo obrázku z galerie, vytvářet QR kódy s funkcí Zaplať mi, spravovat šablony i třeba trvalé příkazy. V mobilu lze snadno a bezpečně potvrzovat platby kartou on-line a příkazy zadané v Internetbankingu.

 

OVLÁDÁNÍ KARET

Aplikace vám umožní kdykoli měnit limity karet nebo si sjednat ke kartě pojištění (sekce Karty > Nastavení). Kartu si můžete dočasně i trvale zablokovat nebo blokovat vybrané typy transakcí, např. ty s nevýhodným kurzem (DCC) či dodatečným poplatkem za výběr ze strany provozovatele bankomatu (Karty > Zabezpečení).

Pokud chcete platit mobilem, kartu si jednoduše přidáte do Google Pay nebo Apple Pay.

NOVÉ PRODUKTY A DALŠÍ

Máte možnost snadno komunikovat s bankou (Fio servis - symbol obálky vpravo nahoře na Nástěnce), sjednat si nový účet, ale i spoření, půjčku nebo kartu. Nebo třeba  na pár kliků investovat (viz níže). Zvolíte si zabezpečení aplikace PIN kódem, otiskem prstu či pohledem na displej.

Aplikace umí i tmavý režim (Moje Fio > Nastavení > Vzhled aplikace). Nasměruje vás k nejbližší pobočce či bankomatu (Moje Fio > Bankomaty a pobočky). A samozřejmě mnohem více.

 

 TIP: Nejnovější funkce

 

Investice na pár kliků: Nově najdete v aplikaci nabídku Fio podílových fondů. Vývoj svých investic můžete sledovat v přehledném grafu zobrazujícím i Vaše nákupy nebo prodeje.

 

Skenování složenek (sekce Zaplatit > Načíst složenku) a čísla účtu/IBANu (na pokynu k platbě pod ikonkou fotoaparátu vpravo nahoře).

 

Nový mód "Pouze autorizace" (aplikací můžete potvrzovat transakce, ale nevidíte na účet ani nezadáte pokyn) a "Pasivní operace a autorizace" (můžete potvrzovat transakce a nahlížet na účet) - volíte při aktivaci.

 

Sjednání nových produktů/služeb: běžný účet, Fio konto, Fio spořicí účet, termínovaný vklad, platební karta Mastercard nebo Visa, kreditní karta, kontokorent, splátkový úvěr, přechod z jiné české banky (sekce Moje Fio > +Nový produkt).

 

 


e-Broker

Přihlásit se | Založit demo

Internetbanking

Přihlásit se | Založit demo

Smartbanking

Stáhnout | Jak aktivovat

Pobočky a bankomaty

Mapa ČR
Facebook Twitter YouTube
Twitter LinkedIn

Devizové kurzy

NákupProdej
EUR23,0493924,32861
USD21,4089122,59709
GBP26,9452828,44072
CHF23,7353625,05264
PLN5,189545,47756

Kompletní informace zde