Česky | English
Infomail: fio@fio.cz

Úvod > O nás > Časté dotazy

Často kladené otázky - FAQ

Zde jsme pro vás připravili odpovědi na nejčastěji kladené otázky. Sekce je rozdělena na odpovědi týkající se bankovních služeb a odpovědi týkající se investičních služeb.

Bankovní služby

Investiční služby


Ostatní

1. Obchoduji přes Fio banku a nyní zpracovávám daňové přiznání. Za uplynulý rok jsem obdržel/a dividendy z cenných papírů emitovaných v zahraničí. Výnos z dividend byl připsán na obchodní účet v čisté výši po zdanění. Abych mohl/a započítat již strženou daň v zahraničí, potřeboval/a bych zjistit, jaká byla hrubá výše dividendy, popřípadě výši srážkové daně z dividend. Potvrzení zahraničního finančního úřadu nemám. Je možné vystavit potvrzení o výši a sazbě daně z dividend u zahraničních cenných papírů?

Na základě žádosti je obchodník s cennými papíry schopen vystavit potvrzení o výši a sazbě daně z dividend u zahraničních emisí. Toto potvrzení vystavuje přímo obchodník (nikoliv daňový úřad) a je zpoplatněno dle Ceníku základních služeb.

2. Známý vlastní cenné papíry z doby kupónové privatizace, nyní jsou evidovány v nezařazené evidenci CDCP. Je možné, aby mi tyto cenné papíry daroval, aniž by přesně věděl o jaké emise se jedná a v jakém počtu kusů je vlastní?

Cenné papíry je možné převést na základě darovací smlouvy, ovšem je nezbytné, aby v této smlouvě byl uveden přesný název emise a počet kusů darovaných cenných papírů.

Strana převodce (dosavadního majitele cenných papírů) musí mít uzavřenu komisionářskou smlouvu u obchodníka s cennými papíry, kterého bude žádat o převod cenných papírů na základě darovací smlouvy. Následně je potřeba převést pod tohoto obchodníka s cennými papíry majetkový účet z nezařazené evidence Centrálního depozitáře cenných papírů (CDCP). Budou tak převedeny všechny cenné papíry evidované na tomto majetkovém účtu (včetně neobchodovaných cenných papírů). Teprve nyní je možné požádat o převod cenných papírů na jiného majitele (na základě údajů uvedených v darovací smlouvě).

Strana nabyvatele (budoucí majitel darovaných cenných papírů) musí mít rovněž uzavřenu komisionářskou smlouvu s některým z obchodníků s cennými papíry a zřízen majetkový účet v CDCP. Následně je možné realizovat samostatný převod.

UPOZORNĚNÍ:

Převod cenných papírů z vybraného majetkového účtu v nezařazené evidence CDCP je nevratný. Převádí se všechny cenné papíry, které leží na daném majetkovém účtě v nezařazené evidenci (včetně neobchodovatelných cenných papírů). Za správu cenných papírů si CDCP účtuje poplatky. Jejich aktuální výši naleznete v Příloze ceníku základních služeb, bod F. Cenné papíry, které leží v nezařazené evidenci jsou od těchto poplatků osvobozeny.

V případě, že jste zde nenašli odpověď na Vaší otázku, neváhejte kontaktovat svou pobočku, nebo nám můžete Váš dotaz zaslat prostřednictvím on-line formuláře.

e-Broker

Přihlásit se | Založit demo

Internetbanking

Přihlásit se | Založit demo

Smartbanking

Stáhnout | Jak aktivovat

Pobočky a bankomaty

Mapa ČR
Facebook Twitter YouTube
Twitter LinkedIn

Devizové kurzy

NákupProdej
EUR24,0754225,41158
USD22,2174823,45052
GBP28,2865629,85644
CHF24,2972625,64574
PLN5,647195,96061

Kompletní informace zde