Česky | English
Infomail: fio@fio.cz

Úvod > O nás > Časté dotazy

Často kladené otázky - FAQ

Zde jsme pro vás připravili odpovědi na nejčastěji kladené otázky. Sekce je rozdělena na odpovědi týkající se bankovních služeb a odpovědi týkající se investičních služeb.

Bankovní služby

Investiční služby


e-Broker

1. Proč nemohu odeslat cizí měnu z mého obchodního účtu elektronicky v aplikaci e-Broker?

Převod zahraniční měny lze provést výhradně osobně na kterékoliv pobočce Fio banky, případně telefonicky na tzv. povolené bankovní účty, které jste uvedl/a v komisionářské smlouvě, popřípadě v dodatku ke komisionářské smlouvě. Pro telefonický převod je nezbytné znát Vaše telefonické heslo.

Další možností je zřízení běžného bankovního účtu v příslušné měně (EUR, USD) a jeho následné přidání mezi povolené bankovní účty (osobně na kterékoliv pobočce). Na takto povolené účty vedené Fio bankou, je následně možné převádět i cizoměnové finanční prostředky bezhotovostně, prostřednictvím elektronické aplikace e-Broker. Z těchto běžných bankovních účtů je možné bezproblémově, prostřednictvím internetového bankovnictví Fio banky, převádět finanční prostředky kamkoliv.

2. Jakým způsobem jsou vypláceny dividendy, pokud mám obchodní účet u Fio banky?

Emitenti českých emisí (např. ČEZ, KB, Unipetrol, PM, Telefónica ČR) pověřují výplatou dividendy některou z bank, působících na území České republiky. To znamená, že dividendu si vyzvedne každý akcionář osobně na některé z poboček pověřené banky. Přesné informace naleznete vždy na stránkách emitenta v sekci pro investory.

Investorům, kteří využívají služby "Správa portfolia" nebo "Úvěr na obchodování s cennými papíry - margin", jsou dividendy automaticky připisovány přímo na daný obchodní účet.

Na obchodní účet jsou připisovány dividendy českých titulů i těm, kteří využívají Master účet.

V případě zahraničních akciových emisí jsou dividendy automaticky připisovány na daný obchodní účet investora.

Poplatek za připsání dividend činí 0,2 % z připisované výše.

3. Pravděpodobně jsem zapomněl heslo pro přihlášení do aplikace, co mám dělat? Několikrát jsem jej zkoušel zadat a účet se zablokoval.

Při chybném zadání hesla se ihned nad kolonkou "Uživatelské jméno" objeví odkaz "Zapomněli jste heslo?". Pod tímto odkazem naleznete potřebné informace k odblokování účtu.

4. Jak probíhá obchodní fáze Trading at Close na Pražské burze?

Fáze Trading at Close navazuje na závěrečnou aukci. Na trzích Prime, Standard a Free market probíhá fáze TaC od 16:15 do 16:25. Na trhu s dluhovými cennými papíry fáze probíhá od 16:05 do 16:15.

V této fázi se obchoduje za cenu stanovenou v závěrečné aukci. Pokud u konkrétního cenného papíru neproběhne obchod v závěrečné aukci, fáze Trading at Close neproběhne. Pokyny podané do všech obchodních fází s vyhovující cenou budou do této fáze automaticky zařazeny.

V této fázi rozhoduje časová priorita, výše ceny nemá žádná vliv.  Cena v této fázi se nemění, zůstává taková, jaká byla stanovena v závěrečné aukci.

Obecně

Pokyny na Pražskou burzu směřované do všech obchodních fází se TaC účastní automaticky za následujících podmínek:

 • Na daném CP proběhl obchod v závěrečné aukci
 • Klientem zvolená limitní cena vyhovuje stanovené ceně v závěrečné aukci

Podání pokynu přímo do fáze TaC

Následující instrukce jsou určeny pro klienty, kteří mají zájem za cenu stanovenou v závěrečné aukci nakoupit či prodat a chtějí se účastnit TaC fáze

Parametry pokynu:

 • Nákup / prodej
 • Cena: pokyn typu market (bez vyplněné ceny) nebo cena stanovená v závěrečné aukci či lepší
 • Množství: dle volby klienta
 • Platnost od: aktuální den
 • Platnost do: aktuální den
 • Z ostatních parametrů lze podle přání klienta zvolit měnu pro vypořádání, jinak netřeba nic měnit

Podání pokynu do fáze TaC s platností do dalších dnů

Následující instrukce jsou určeny pro klienty, kteří mají zájem za cenu stanovenou v závěrečné aukci nakoupit či prodat a chtějí se účastnit TaC fáze či obchodování následující obchodní den nebo dny, pokud by nedošlo k zobchodování v TaC fázi.

Parametry pokynu:

 • Nákup / prodej
 • Cena: pokyn typu market (bez vyplněné ceny) nebo cena stanovená v závěrečné aukci či lepší
 • Množství: dle volby klienta
 • Platnost od: aktuální den
 • Platnost do: dle přání klienta
 • Z ostatních parametrů lze podle přání klienta zvolit měnu pro vypořádání, jinak netřeba nic měnit

Poznámka: v tomto případě lze taktéž zadat pokyn typu market, nicméně klient musí počítat s tím, že takto bude burze předáván i do dalších dní a obchodních fází a tedy je riziko, že cena může být pro klienta méně výhodná.

V případě, že jste zde nenašli odpověď na Vaší otázku, neváhejte kontaktovat svou pobočku, nebo nám můžete Váš dotaz zaslat prostřednictvím on-line formuláře.

e-Broker

Přihlásit se | Založit demo

Internetbanking

Přihlásit se | Založit demo

Smartbanking

Stáhnout | Jak aktivovat

Pobočky a bankomaty

Mapa ČR
Facebook Twitter YouTube
Twitter LinkedIn

Devizové kurzy

NákupProdej
EUR24,6086225,97438
USD22,6057023,86030
GBP29,2045930,82541
CHF25,3923826,80162
PLN5,751256,07045

Kompletní informace zde